Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Sağlık sigortacılığını, sağlık sisteminin bir parçası haline getirme konusunda çok önemli bir misyon üstlenen Acıbadem Sağlık Grubu, Acıbadem Sigorta ile sektöre yeni bir soluk getirmiştir.

AIG Sigorta A.Ş. Türk pazarına 1976 yılında %100 yabancı sermayeli bir şirket olarak girmiştir. 

1960 yılında kurulan Aksigorta, prim üretimi, özkaynakları ve mali yapısı bakımından, hayat dışı genel toplam verilerine göre, Türk sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden birisidir. 


 

 

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır.

 

 
 
 

Talanx AG., 1903 yılında Almanya'da ' HDI Haftpflichtverband Der Deutschen lndustrie V.a.G.' isimli Alman Kooperatif Sigorta Birliği tarafından kurulmuş bir sigorta grubudur. HDI International Holding AG ise Talanx'ın bir kuruluşudur. 

 

2006 yılında, Liberty Mutual Insurance Grup, Şeker Sigorta A.Ş.'nin çoğunluk hisselerini satın almış ve Eylül 2007 tarihinde Liberty Sigorta ismiyle Türkiye'deki faaliyetlerine başlamıştır.

 

1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır.

 

MAPFRE GENEL YAŞAM SİGORTA  A.Ş. 19 Aralık 1997 tarihinde hayat sigortası branşında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

 

Ray Sigorta, ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT’nin girişimleri ile 1958 yılında kurulmuştur.
 
Zurich Finansal Hizmetler Grubu, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, ve Latin Amerika'nn olduğu çeşitli pazarlardan oluşan global iştirak ve ofis aracılığı ile hizmet veren sigorta bazl bir finansal hizmetler satıcısıdır.
 
 
 
 

 

 

Bize Ulaşın

(0850) 455 33 33
mesai saatilerinde

Bize Yazın
 
ŞubeSİZ Sigortacılık Sizi Arayalım