Sistemin genel işleyişi nasıldır?

Sistemin genel işleyişi nasıldır?

Risk getiri tercihiniz doğrultusunda şirketimizin önerdiği ya da kendi tercihinizle emeklilik planları arasından size uygun bir plan ve yatırım stratejisi seçersiniz. Emeklilik planları farklı risk kategorisinde yatırım fonları içerir. Yatırabileceğiniz tutara göre emekliliğinizde elde edeceğiniz tahmini birikim tutarını görebilirsiniz. Kabul ettiğiniz takdirde Giriş Bilgi Formu'nu ve Teklif Formu'nu doldurup imzalamanız gerekmektedir. İmzalı formların birer örneği size verilir. Emeklilik sözleşmeniz, şirket tarafından reddedilmediği takdirde, varsa blokaj süresinin tamamlanmasını müteakip, katkı payı olarak yaptığınız ilk ödemenin şirket hesaplarına nakden intikal ettiği tarihte yürürlüğe girer.

Dilerseniz emeklilik planınızı yılda dört defa , ödediğiniz katkı paylarının fonlara dağılımını yılda altı defa olmak kaydıyla değiştirebilirsiniz.

Eğer başka şirketten aktarımla düzenlenmemişse, sözleşmeniz yapıldıktan iki yıl sonra birikimlerinizi, sözleşmede belirtilen koşullara göre, haklarınızı kaybetmeden başka bir şirkete aktarabilirsiniz. Başka şirketten aktarımla düzenlenmiş bir sözleşmeniz var ise, tekrar aktarıma konu olabilmesi için mevcut şirkette en az bir yıl kalması gerekir. Aynı veya farklı şirketlerde açılmış olan bireysel emeklilik hesaplarınızı ancak emeklilik hakkı kazandığınızda birleştirebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

(0850) 455 33 33
mesai saatilerinde

Bize Yazın
 
ŞubeSİZ Sigortacılık Sizi Arayalım